Snake Pass Hill Climb Results 2015

2015

Name Club Category Time
Louis Szymanski ABC Centreville S 13:44.5
Chris Dyke Manchester Bicycle Club S 13:45.1
Louis Killworth Welland Valley CC J 13:48.6
Kieran Manchester National Clarion CC S 13:59.4
Sam Clark Buxton CC S 14:02.5
Gordon Kalwak Mercia Lloyds Cycles CC S 14:12.3
Courtney Blockley-Campton Leicester Forest CC S 14:24.6
Jamie Holmes Crewe Clarion Whs J 14:31.5
Leon Wright Team P B Performance S 14:34.1
Ben Norbury Congleton CC S 14:34.3
Andrew Newby Langsett Cycles RT S 14:43.5
Mark Tickle Leigh Premier RC S 14:45.2
Joseph John Dobson Manchester Bicycle Club S 14:51.2
David Johnson Glossop Kinder Velo V40+ 14:57.9
Mark Horsley Frost Buxton CC V40+ 15:04.9
Marc Heuston Liverpool Century RC S 15:05.6
Sean Davenport University of Sheffield CC S 15:15.7
Timothy Webster Holmfirth C C V40+ 15:24.3
hamish mcdougall Leicester Forest CC S 15:31.1
Joseph Agnew Edinburgh RC  – SCU J 15:34.0
Oliver Humphreys Shutt Velo Rapide S 15:35.2
Alex Whitmore Ratae RC S 15:46.8
Daniel Featherstone Andy Moore Autocentres Racing S 15:47.5
Bhima Bowden Buxton CC S 15:49.1
Tony Cope Leek Cyclists Club V40+ 15:51.3
Simon Holmes Rutland CC V40+ 15:56.6
Henry Cash Holme Valley Whs J 15:57.0
Elizabeth Stedman University of Sheffield CC W 15:57.2
Paul Armstrong Sheffrec CC S 16:03.6
Tim Russon Chesterfield and Totley Cycling Club V40+ 16:07.6
William Brown Rossendale RC S 16:08.0
Phil Jenkins i-team Cyclists Club S 16:08.1
Rupert Pearson Rutland CC V40+ 16:13.9
Shaun Bardsley Glossop Kinder Velo J 16:15.1
Dominic Watts VeloViewer V40+ 16:18.7
Andrew Benson Common Lane Occasionals V40+ 16:28.4
Julia Van Campen Sheffrec CC W 16:32.8
Jez Reynard Common Lane Occasionals V40+ 16:34.1
Theo Jefferies Westmead Team 88 J 16:35.3
Rob Sutton Liverpool Century RC S 16:39.0
Andrew Ziemacki Rotherham Whs CC V60+ 16:39.7
Vanessa Whitfield Team 22 W 16:49.0
David Shirley Glossop Kinder Velo V40+ 16:58.2
owen Mitton Huddersfield RC V40+ 16:59.2
Thomas Wilkinson Glossop Kinder Velo S 17:07.8
Joseph Brennan Kidsgrove Wheelers S 17:11.2
Nick Boden Common Lane Occasionals V40+ 17:15.3
Ben Falla Glossop Kinder Velo S 17:25.5
Jack Johnson Manchester Wheelers Club S 17:28.9
Gavin McCloskey-Lambert Manchester Wheelers Club S 17:29.6
Joseph Earley Liverpool Century RC S 17:43.3
Tim Glenie Derby Mercury RC V40+ 17:51.5
Robert Bennett Fareham Whs S 17:55.3
Paul Manchester National Clarion CC V50+ 17:57.3
Nick Grogan Sport City J 17:58.1
Jon White Kidsgrove Wheelers S 17:59.1
David Cass Sheffrec CC V50+ 18:00.4
Alex Deck Langsett Cycles RT W40+ 18:04.8
Pierre Drezet Common Lane Occasionals V40+ 18:06.6
Adrian Killworth Welland Valley CC V40+ 18:06.6
Molly Horsley Frost Buxton CC W40+ 18:11.4
Mick Kelly Team Milton Keynes V50+ 18:14.4
Benjamin Horrobin Bolton Hot Wheels CC J 18:19.2
Christopher Johnson Manchester Wheelers Club S 18:21.0
Claire Munton Malteni Race Team W 18:34.9
Dan Ogden Shutt Velo Rapide V40+ 18:51.7
IAN JACKSON East Lancashire RC V40+ 19:21.8
Nigel Finch Mercia Lloyds Cycles CC V60+ 19:38.6
Matthew Riddiough Boylan Glossop Kinder Velo S 20:16.5
Andrew Farley Manchester Wheelers Club V50+ 20:33.2
Andras Sobester i-team Cyclists Club S 20:33.5
Martin Horrobin Bolton Hot Wheels CC V40+ 20:34.2
Khaled Alharbi Saudis Club – SCU S 21:14.5
Karen Mcbarrons Kidsgrove Wheelers W40+ 21:46.2
Stephen Brundrett Glossop Kinder Velo V40+ 22:00.9
Carl Moriarty Glossop Kinder Velo V50+ 22:29.7
David Tinker Clayton Velo V50+ 29:19.7
Elaine Appleton Manchester Wheelers Club W60+ 29:32.4
Zaki N Saudi Club – Foreign (UCI registered) S 38:41.5
Chris Whitmore Ratae RC S DNS
Shaun Dolby Birdwell Whs S DNS
Joanne Blakeley Team 22 W DNS
Nathan Allatt Royal Navy & Royal Marines CA J DNS
Matt Harvey Walden Velo S

Comments are closed.